Загартування дітей дошкільного віку

Дошкільний вік-це період активного формування імунітету дитини.

Зміцненню захисних сил дитячого організму найефективніше сприяє загартування, тому батьки мають знати, як правильно його проводити та які способи застосовувати.

Найліпшим проявом батьківської турботи є спрямування значних зусиль на формування міцного здоров’я дитини. Зміцненню імунітету сприяє загартовування, яке відбувається у різні способи, зокрема

- прогулянки на свіжому повітрі за будь якої погоди

- провітрювання дитячої кімнати та спальні

- обливання

- обтирання

- вмивання прохолодною водою

Загартовувати - це означає систематично,багаторазово, дозовано впливати на організм тими чинниками , що часто спричиняють хвороби.

Головне завдання батьків у процесі загартування-створювати для дитини не тепличні умови, а такі, що дадуть ій змогу зміцнити вроджені захисні сили організму.

Першим етапом має стати щоденні гігієнічні процедури. Умиватися дитина має без сорочки. Так вона має змогу вимити шию і верхню частину грудей і потім насухо витертися рушником.

Перебуваючи вдома, важливо стежити за температурним режимом. Температура повітря в кімнаті не має перевищувати+18-+2 0. Провітрювати кімнату слід не менше ніж 4-5 разів на день.

Одяг дитини необхідно добирати відповідно до погодних умов. Одяг має бути з натуральних тканин, щоб дитина не пітніла.

Важливим способом загартовування є прогулянки на свіжому повітрі. Уже з перших днів життя необхідно хоча б декілька годин перебувати надворі.

Вплив сонячного проміння - головне джерело вітаміну D. Який у свою чергу відповідає за правильний ріст дитини. Тому варто якомога більше часу проводити на свіжому повітрі, тим більше в теплу пору року.

Повітряні ванни - це ефективний спосіб загартування, який проводять у будь-яку пору року в приміщенні за температури +16-+18 й тривалості 5-10 хв.

Приймати повітряні ванни починають за температури +18 й тривалості 5-10 хв. Протягом подальших десяти днів тривалість повітряних ванн поступово збільшують до 20 хв.

Лише вже загартовані діти можуть приймати повітряні ванни за температури +10-+12.

У весняний і літній періоди повітряні ванни приймають надворі.

Дуже корисно для організму дитини є ходьба босоніж. Улітку на свіжому повітрі можна ходити по траві, піску, гальці тощо. У приміщенні доцільно застосовувати загартувальний комплекс соляна доріжка. Розпочинається соляна доріжка резиновим килимком з виступами, на якому дитина стрибає. Це активізує рефлекторні точки стопи, що позитивно впливає на імунітет. Потім ходьба босоніж по махрових рушниках, змочених у розчині морської чи кам’яної солі. Далі дитина йде, витираючи ноги від солі, змоченим прісною водою рушником. Останній етап соляної доріжки-прогулянка сухим рушником. Після закінчення вправи одягти сухі шкарпетки.

Запорукою міцного здоров я є водне загартування. Корисно в кінці кожного купання обливати дитину водою, на декілька градусів холоднішою, ніж була під час купання.

Поступове зниження температури води поліпшує тонус її м язів і підвищує імунітет.

Для дітей, які часто страждають на нежить і кашель, підготовкою до водних процедур є сухі розтирання тіла жорсткою волохатою рукавичкою до почервоніння шкіри.

Через два тижні регулярних розтирань можна перейти до вологих обтирань.

Рукавичку потрібно змочити водою за температури +30, віджати і швидко обтерти груди і живіт дитини, а потім витерти їх махровим рушником. Так само розтерти спину, потім - руки і ноги. Такі обтирання потрібно проводити впродовж року.

Одним із найліпших способів загартування є купання. Починати купання дітей слід за температури води не менше ніж +18. Перших 2-3 купання дуже короткі. Потім час купання слід поступово довести до двадцяти хвилин.

Корисно щоденне миття ніг холодною водою. Під час миття ніг потрібно стежити за тим щоб дитині не було холодно. Після ретельно розтирають ноги рушником.

Ці процедури мають бути щоденними. Якщо дитина захворіла, їх проведення тимчасово припиняють, а після одужання - розпочинають систематичне проведення процедур.

Розпочавши загартування дитини, не варто чекати дуже швидкого результату.

Лише систематичне проведення процедур зміцнить її здоров’я.

Кiлькiсть переглядiв: 2060

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.